WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.
Merhaba! Randevu ve diğer talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

İcra Hukuku

Ticaret Hukukuna temel bağlantılı olan icra hukuku, İcra ve İflas Kanunu kapsamında değerlendirilir. İcra işlemi, borcun ödenmesi işlemini kendi rızasıyla yapmayan kişi veya kuruluşlardan borcun tahsil edilmesini sağlayan  bir yaptırım işlemidir. İcra kavramı kapsamlı bir konu olmasının yanı sıra, yapılan her işlemin bir anlamının olduğu ve bu işlemlerden geriye dönüşün olmadığı bir süreçtir. Bu sebeple icra konusunda deneyimli kurum veya kişilerden bilgi alınması gerekir. Alınan bilgi ve değerlendirme neticesinde atılacak adımlar belirlenmelidir. 

Maral Hukuk Bürosu,  her türlü borç ilişkisinden doğan alacağın tahsiline yönelik hukuki sürecin yürütülmesi konusunda müvekkillerine deneyimli icra kadrosu ile hizmet vermektedir. Büromuzda ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku ve bu bağlamdaki tüm davalara bakılmakta ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır. 

İcra Hukukunda Sürecin Resmi Dayanağı

İcra hukukunun özü, alacağın tahsil edilmesi esasına dayanır. Borçlu olan kişilerin borcunu yasal dönemde ödememesi icra hukukunu gündeme getirir. İcra ve İflas Kanunu’na göre borcun alacaklı tarafından verilen süre zarfında ödenmemesi, icra hukukuna borca müdahale etme hakkı verir. İcra hukuku, özel veya resmi borçların devlet gücüyle ödenmesinin sağlanmasıdır. İcra ve iflas hukukuna göre alacaklı olan kişi alacağını isteme hakkına sahiptir.

İCRA HUKUKU

İCRA HUKUKU

İcra Hukukunda Kısa Süreli İşlemler

Avukatlık ofisimizde, icra hukuku, iş hukuku, ticaret hukuku, gayrimenkul hukuku ve her türlü hukuk davasından kaynaklı icra işlemi yapılmaktadır. Hukuki prosedürleri kısa sürede yerine getirerek alacak tahsilinizi sürüncemede bırakmadan çözüme kavuşturmaktayız. Ticari veya kişisel alacaklarınızın tahsili için kanunların verdiği tüm imkanları uygulamakta ve alacak tahsil davalarınızı sorun yaşamadan çözmenizi sağlamaktayız.

İcra Konularını Çözme Yöntemleri

İcra hukukunda icra ve haciz gibi konular, düşünüldüğünde aleyhinde hukuki işlem başlatılan  kişiler açısından  ağır konulardır.  İcralık olan kişilere yaklaşım ve iyi niyet gösterilmesinin kişileri ikna etme açısından önemi büyüktür. Avukatlık ofisimizde yer alan uzman ekibimiz, hassas, özenli ve kişisel yaklaşım olarak saygın davranışları bulunan kişilerden oluşmaktadır.

Her türlü icra, iflas ve iş hukuku davalarınız için büromuza başvuru yapabilirsiniz. Sorunlu icra davalarınız ve tasfiye konulu davalarınız avukatlık ofisimizin çalışma alanına girmektedir. Alacak tahsil işlemleriniz, sorunlu senet tahsilatları ve tüm konularda avukatlık büromuzdan doğru ve net bilgiler alabilirsiniz.

KAMUOYUNA DUYURU!

Adımı ve fotoğrafımı kullanarak sizi arayan, hakkınızda icra takibi başlatıldığını ileri sürerek sizden para talep eden dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

Böyle bir durumla karşılaşılması halinde resmi internet sitemizde yer alan hukuk büromuza ait 0212 543 76 39 numaralı hattan bizimle iletişime geçilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımla,

Av. Maşallah MARAL