WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.
Merhaba! Randevu ve diğer talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

İdare Hukuku

İdare Hukuku

İdare hukuku, idarenin yapısına, işleyişine ve idarenin yerine getirdiği işlevlerin düzenlenmesine ve denetlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır.

İdare Hukuku Nedir?

İdare hukuku, Anayasa’da belirlenmiş olan ve idarenin faaliyet ve işlevlerinin düzenlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır. Kamuya tanınmış olan ayrıcalıklar ile bireye tanınmış olan hakların dengelenmesini sağlar. İdari mekanizmanın daha iyi bir şekilde işlemesi ve ilerlemesi adına sürdürülen faaliyetlerin denetlenmesi için gerekli olan bir hukuk dalıdır.

İDARE HUKUKU

İDARE HUKUKU

İdare Hukuku Avukatı Ne Yapar?

İdare hukuku avukatı şu işlemleri gerçekleştirir:

  • İdareye gerekli olan başvuru işlemlerini ve itirazları sunar.
  • İdari işlemlerin iptaline karşı dava açar ve davanın takibini yapar.
  • İdarenin hatası nedeniyle ortaya çıkan zararlardan dolayı tam yargı davası açar.

Biz hukuk bürosu olarak bu işlemler sırasında bireyleri hukuk çerçevesinde en iyi şekilde korumayı amaçlıyoruz. Açılan davaların takibini ve yürütülmesini en iyi şekilde yaparak  tecrübeli avukatlarımız aracılığı ile bireylerin menfaatlerini korumayı gerçekleştiriyoruz. Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor ve birçok hukuk dalında uzman avukatlarımız ile davalarınızı ele alıyoruz. Siz de bize ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İdari Davada Süreç

İlk önce davalının idare olduğu tazminat davasında meydana gelen zararın tespit edilmesi gerekir. Eğer tespit edilen zararın nedeni idari eylem ise durumun öğrenilmesinden itibaren 1 yıl içerisinde davanın açılması gerekir. Eğer tespiti yapılan zararın nedeni idari işlem ya da idari sözleşme ise durumun öğrenilmesinden itibaren 60 gün içerisinde davanın açılması gerekir.

Sizin sorunlarınızı anlayan ve sorunlarınıza pratik çözümler üreten hukuk ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. Temsil ettiğimiz müvekkillerin haklarını korumak ve müvekkillerimize kaliteli hizmet vermek amacı ile çaba gösteriyor ve riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her türlü hukuki çalışmaları gerçekleştirebilecek olan büromuza sizleri de bekliyoruz. Soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAMUOYUNA DUYURU!

Adımı ve fotoğrafımı kullanarak sizi arayan, hakkınızda icra takibi başlatıldığını ileri sürerek sizden para talep eden dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

Böyle bir durumla karşılaşılması halinde resmi internet sitemizde yer alan hukuk büromuza ait 0212 543 76 39 numaralı hattan bizimle iletişime geçilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımla,

Av. Maşallah MARAL