WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba! Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.
Merhaba! Randevu ve diğer talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

Ceza Hukuku

Ceza hukuku suç ve cezaları belirleyen bir kamu hukuku dalıdır. Devlet toplumsal refahı ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için bu otoriteyi elinde tutmaktadır. Bunu da kanunla belirlemektedir.

Ceza Hukuku Kaça Ayrılır?

Ceza hukuku genel ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Genel ceza hukuku suç kavramını, suçlar için öngörülen cezayı, cezayı azaltan ve ortadan kaldıran nedenleri inceler.

Özel ceza hukuku ise, suç teşkil eden eylemleri birer birer ele alarak suçların kapsam ve sınırlarını belirler. Ayrıca bu suçlara verilen cezaları inceler. Ceza hukuku, hukukun özel bir dalıdır. Hukuk büromuzda ceza hukuku alanında uzman avukat kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

CEZA HUKUKU

CEZA Hukuku

Ceza Hukuku Sadece Ceza Alıp Almamayı Mı İçerir?

Ceza hukuku çok geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Suç teşkil eden eylemleri, alınabilecek cezayı incelediği gibi ceza alan şahısların mahkumiyet sonrası tekrar topluma kazandırılması alanında da çalışma yapan bir hukuk dalıdır. Delillerin toplanması ve kişinin haklarının gözetilmesi için tecrübe ve bilgi gerekir. Hukuk büromuzda ceza davaları için tecrübe sahibi ve ceza kanunu hakkında yeterli bilgiye sahip avukat kadromuz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Avukatlarımız en küçük ayrıntıları bile atlamayan ve yasal prosedürü iyi bilen alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Yargılanma süreci suç işleyen kişi ve ailesi için çok yorucu bir süreçtir ve avukat olmadan bu süreç sağlıklı geçirilemez.  Birey suç işlese dahi yargı mercileri tarafından cezası kesinleşmedikçe masumiyet karinesi çerçevesinde suçsuzluk karinesi geçerlidir. Yani kişi suçlu olduğu ispat edilinceye kadar masumdur. Hukuk büromuz bu ilke doğrultusunda hareket ederek bireye ve ailesine destek olmayı amaçlamaktadır.

Ceza Avukatı Ücretleri Nedir?

Ceza hukuku özel ve çaba gerektiren bir hukuk dalı olduğu için diğer hukuk dallarından ayrılır. Mahkemeye taşınan suçun niteliği ücretleri belirler. Her ceza avukatının ücreti birbirinden farklıdır, bunun için hukuk büromuzdan randevu alarak avukatımız ile birebir görüşme sağlamanız gerekir. Hukuk büromuz insani ve etik değerler doğrultusunda çalışır. Yasal prosedür için gerekli her açıklama şahsınıza yapılır ve vekalet alınarak işlem başlatılır. Hukuk büromuz hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

KAMUOYUNA DUYURU!

Adımı ve fotoğrafımı kullanarak sizi arayan, hakkınızda icra takibi başlatıldığını ileri sürerek sizden para talep eden dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

Böyle bir durumla karşılaşılması halinde resmi internet sitemizde yer alan hukuk büromuza ait 0212 543 76 39 numaralı hattan bizimle iletişime geçilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımla,

Av. Maşallah MARAL